WRAŻENIA

Imprezy cykliczne

Dla naszych Drogich Gości przygotowaliśmy poniżej krótki przewodnik po cyklicznych, dorocznych, wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, jakie odbywają się w najbliższej okolicy naszego ośrodka. Zapraszamy!

316548210_576841087579506_3701848627146066428_n
KARPACKI WYŚCIG KURIERÓW

"Kim byli Kurierzy Polskiego Państwa Podziemnego? Najprościej mówiąc setkami młodych ludzi, którzy przez swoje ciche bohaterstwo przyczynili się do zwycięstwa w II wojnie światowej. Z narażeniem życia podróżowali po całej Europie dostarczając meldunki wywiadowcze dla państw alianckich o sytuacji w okupowanej przez Niemców Europie, o niemieckich obozach koncentracyjnych, o losach ludności żydowskiej, o nowych wynalazkach niemieckiego przemysłu zbrojeniowego czy w końcu o sile, dyslokacji i planach armii niemieckiej. Z drugiej strony kurierzy przeprowadzali z terenów okupowanej Polski, przez Słowację i Węgry i dalej do krajów alianckich ludzi zagrożonych w kraju aresztowaniem i śmiercią, ludzi którzy chcieli i później walczyli z Niemcami na wszystkich frontach wojny… pod Narvikiem, Tobrukiem, Monte Cassino, Falaise czy pod Arnhem. Bez Kurierów Polskiego Państwa Podziemnego zwycięstwo Aliantów w II wojnie światowej mogłoby być jeszcze bardziej krwawe i czasochłonne. Wacław Szczepanik"

rozpoczecie-sezonu-motocyklowego-w-debowcu_8075_z56iGvwL-fit-862x450
ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W DĘBOWCU

"Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Dębowcu odbędzie się w dniu 1 maja 2023 roku o godzinie 11:30. O godzinie 12:00 odbędzie się msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.."

BnK-MGZB-2023-plakat-729x1024
BALONY NAD KROSNEM 2023

"Perspektywa powrotu, nowe miejsce i Wy! Do tego widok balonów nad miastem, fiesta dla mieszkańców i turystów, poranne i wieczorne starty, nocne pokazy, muzyka na żywo, warsztaty, sport i… relaks na trawce. W weekend majowy tym żyje miasto. 29 kwietnia - 2 maja 2023 widzimy się w Krośnie. 29 kwietnia widzimy się na krośnieńskim rynku i witamy załogi balonowe. 30 kwietnia, 1 i 2 maja przenosimy się na tereny zielone przy Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdzie czekać będzie na Was jedyne takie połączenie kultury, sportu i odpoczynku."

xii-ogolnopolski-splyw-kajakowy-szlakiem-rzeki-wislok_8066_jv0pd3HG-fit-864x1222
XII OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY SZLAKIEM RZEKI WISŁOK

"Piątek, 5 maja 2023, 16:00 - 15:00
Na uczestników czeka 38 kilometrowa trasa, podzielona na dwa etapy. Podczas sobotniego etapu będzie możliwość wzięcia udziału w 4-km wyścigu kajakowym. Zgłoszenia oraz regulamin dostępny jest na stronie http://www.tolhaj-gdk.pl/ Wydarzenie objęte patronatem przez terazKrosno.pl"

put-timekeeper-800
PUT - POGÓRZE ULTRA TRAIL 2023

"Tegoroczna edycja przynosi szereg nowości. Rywalizujemy tym razem na 4 dystansach: Nowicjusz: 13 km / 400 m up Połówka w Paryjach: 23 km / 740 m up Maraton na Herby: 40+ km / 1400 m up Pogórze Ultra Trail: 65+ km / 2200 m up Wszystkie trasy, zarówno nowe, jak i te po liftingu – jak zawsze przebiegają przez to, co mamy u siebie najlepsze – znów zobaczymy się na paśmie Brzeżanki, masywie Kiczory, niesamowitych Herbach i cudownej Górze Chełm. Oczywiście, obowiązkowo – lecimy przez tunele schronowe w Stępinie i Strzyżowie. Szykujemy też szereg nowości w strefie mety. Nudy nie będzie!"

speedland-festival-8
SPEEDLAND FESTIVAL 2023

"29-30 Lipca | Krosno Dwa dni przepełnione niesamowitym show, zapachem palonej gumy, blaskiem supersamochodów i koncertami topowych polskich artystów."

a59065895dc857c8ba4640975b434177
FESTIWAL KULTUR POGRANICZA „KARPACKIE KLIMATY”

"Festiwal Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty” to największa wakacyjna plenerowa impreza w Krośnie. Za jej sprawą starówka miasta przez kilka dni tętni życiem. „Karpackie Klimaty” to wydarzenie, które od lat przyciąga uwagę mieszkańców i turystów. Z czym się kojarzą? Ze słonecznikami (symbolem imprezy), zapachem chleba, smakiem wina, muzyką, sztuką i spotkaniami, które są okazją do rozmów. Na głównym placu miasta rozkładają się stoiska kiermaszu a w wielu miejscach na starówce i nie tylko odbywają się wystawy, koncerty, warsztaty, widowiska, konkursy. W przedostatni weekend wakacji bawią się dorośli i dzieci, krośnianie i przyjezdni!"

ximpreza4512.jpg.pagespeed.ic.ZYc_wtU97X
POŻEGNANIE WAKACJI W RUDAWCE RYMANOWSKIEJ

"To największa na Podkarpaciu, cykliczna impreza plenerowa odbywająca się w ostatni weekend sierpnia, w naturalnym amfiteatrze w Rudawce Rymanowskiej.
To impreza, która co roku przyciąga wiele tysięcy osób. Warto wspomnieć, że jej lokalizacja jest też niepowtarzalna, bo tuż obok największej odkrywki fliszu karpackiego – Ściany Olza, a niedaleko stąd do Zalewu Sieniawskiego, czy przepięknego wodospadu w Wisłoczku, a kilka kilometrów dalej na turystów, a zimą na narciarzy czeka wyciąg narciarski Kiczera Ski w Puławach.."

MAGICZNY ZAKĄTEK

DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ ŻEBYŚ MIAŁ POCZUCIE DOBREGO WYBORU DESTYNACJI.