WRAŻENIA

Imprezy cykliczne

Dla naszych Drogich Gości przygotowaliśmy poniżej krótki przewodnik po cyklicznych, dorocznych, wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, jakie odbywają się w najbliższej okolicy naszego ośrodka. Zapraszamy!

316548210_576841087579506_3701848627146066428_n
KARPACKI WYŚCIG KURIERÓW

"Kim byli Kurierzy Polskiego Państwa Podziemnego? Najprościej mówiąc setkami młodych ludzi, którzy przez swoje ciche bohaterstwo przyczynili się do zwycięstwa w II wojnie światowej. Z narażeniem życia podróżowali po całej Europie dostarczając meldunki wywiadowcze dla państw alianckich o sytuacji w okupowanej przez Niemców Europie, o niemieckich obozach koncentracyjnych, o losach ludności żydowskiej, o nowych wynalazkach niemieckiego przemysłu zbrojeniowego czy w końcu o sile, dyslokacji i planach armii niemieckiej. Z drugiej strony kurierzy przeprowadzali z terenów okupowanej Polski, przez Słowację i Węgry i dalej do krajów alianckich ludzi zagrożonych w kraju aresztowaniem i śmiercią, ludzi którzy chcieli i później walczyli z Niemcami na wszystkich frontach wojny… pod Narvikiem, Tobrukiem, Monte Cassino, Falaise czy pod Arnhem. Bez Kurierów Polskiego Państwa Podziemnego zwycięstwo Aliantów w II wojnie światowej mogłoby być jeszcze bardziej krwawe i czasochłonne. Wacław Szczepanik"

rozpoczecie-sezonu-motocyklowego-w-debowcu_8075_z56iGvwL-fit-862x450
ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W DĘBOWCU

"Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Dębowcu odbędzie się w dniu 1 maja 2023 roku o godzinie 11:30. O godzinie 12:00 odbędzie się msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.."

BnK-MGZB-2023-plakat-729x1024
BALONY NAD KROSNEM 2023

"Perspektywa powrotu, nowe miejsce i Wy! Do tego widok balonów nad miastem, fiesta dla mieszkańców i turystów, poranne i wieczorne starty, nocne pokazy, muzyka na żywo, warsztaty, sport i… relaks na trawce. W weekend majowy tym żyje miasto. 29 kwietnia - 2 maja 2023 widzimy się w Krośnie. 29 kwietnia widzimy się na krośnieńskim rynku i witamy załogi balonowe. 30 kwietnia, 1 i 2 maja przenosimy się na tereny zielone przy Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdzie czekać będzie na Was jedyne takie połączenie kultury, sportu i odpoczynku."

xii-ogolnopolski-splyw-kajakowy-szlakiem-rzeki-wislok_8066_jv0pd3HG-fit-864x1222
XII OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY SZLAKIEM RZEKI WISŁOK

"Piątek, 5 maja 2023, 16:00 - 15:00
Na uczestników czeka 38 kilometrowa trasa, podzielona na dwa etapy. Podczas sobotniego etapu będzie możliwość wzięcia udziału w 4-km wyścigu kajakowym. Zgłoszenia oraz regulamin dostępny jest na stronie http://www.tolhaj-gdk.pl/ Wydarzenie objęte patronatem przez terazKrosno.pl"

Smyczkiarch.fot.PaweMatelowski3
SMYCZKI NA WOJCIECHU - KONCERT W KOŚCIELE ŚW. WOJCIECHA

30 czerwca, 14 lipca 2023, 11 sierpnia 2023, 25 sierpnia 2023 , godz. 19:00 |"Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do gościnnych wnętrz zabytkowego, drewnianego Kościoła św. Wojciecha: - Tegoroczna edycja cyklu „Smyczki na Wojciechu” nosi podtytuł „Powroty”. Wracają kameralne koncerty, artyści, którzy gościli już w Krośnie - właśnie na Wojciechu, choć niekoniecznie z tym samym repertuarem i w tych samych składach - i wraca też nasza droga publiczność. Od czerwca do sierpnia 2023 - przy dźwiękach smyczków wzbogaconych innym instrumentarium i wokalem - odbędą się cztery koncerty.."

YAF-2021_0005_IMG_0870
YOUNG ARTS FESTIVAL

21-23 Lipca|"Young Arts Festival to crossover, który łączy muzyczne stylistyki, odkrywa na nowo brzmienia klasyczne i jazzowe. Od 8 lat gramy w Krośnie pokazujemy muzykę poważną w nowoczesnym ujęciu, działając na skrzyżowaniu różnych gatunków muzycznych czy zaskakujących lokalizacji. Prezentujemy największych artystów z Polski i ze świata. Podczas dotychczasowych edycji gościliśmy m.in.ojca skandynawskiego jazzu Jana Garbarka, legendarny Kronos Quartet, odkrycie Quincy Jonesa – Jacoba Colliera czy Septura Brass – pochodzący z Londynu wybitny zespół instrumentów dętych, który po raz pierwszy pojawił się w Polsce, jazz’menów: Michała Urbaniaka, Leszka Możdżera, Adama Bałdycha, Krzesimira Dębskiego, Nikolę Kołodziejczyka, Marka Napiórkowskiego, Artura Lesickiego, Atom String Quartet czy Kinga Głyk, a także wybitnych muzyków klasycznych, światowe odkrycie kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, kameralistów Kwartet Śląski oraz orkiestry symfoniczne prezentujące spektakularny repertuar. Nasze wydarzenia gromadzą wielotysięczną widownię oraz docierają do milionów ludzi poprzez media."

put-timekeeper-800
PUT - POGÓRZE ULTRA TRAIL 2023

"Tegoroczna edycja przynosi szereg nowości. Rywalizujemy tym razem na 4 dystansach: Nowicjusz: 13 km / 400 m up Połówka w Paryjach: 23 km / 740 m up Maraton na Herby: 40+ km / 1400 m up Pogórze Ultra Trail: 65+ km / 2200 m up Wszystkie trasy, zarówno nowe, jak i te po liftingu – jak zawsze przebiegają przez to, co mamy u siebie najlepsze – znów zobaczymy się na paśmie Brzeżanki, masywie Kiczory, niesamowitych Herbach i cudownej Górze Chełm. Oczywiście, obowiązkowo – lecimy przez tunele schronowe w Stępinie i Strzyżowie. Szykujemy też szereg nowości w strefie mety. Nudy nie będzie!"

speedland-festival-8
SPEEDLAND FESTIVAL 2023

"29-30 Lipca | Krosno Dwa dni przepełnione niesamowitym show, zapachem palonej gumy, blaskiem supersamochodów i koncertami topowych polskich artystów."

a59065895dc857c8ba4640975b434177
FESTIWAL KULTUR POGRANICZA „KARPACKIE KLIMATY”

"Festiwal Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty” to największa wakacyjna plenerowa impreza w Krośnie. Za jej sprawą starówka miasta przez kilka dni tętni życiem. „Karpackie Klimaty” to wydarzenie, które od lat przyciąga uwagę mieszkańców i turystów. Z czym się kojarzą? Ze słonecznikami (symbolem imprezy), zapachem chleba, smakiem wina, muzyką, sztuką i spotkaniami, które są okazją do rozmów. Na głównym placu miasta rozkładają się stoiska kiermaszu a w wielu miejscach na starówce i nie tylko odbywają się wystawy, koncerty, warsztaty, widowiska, konkursy. W przedostatni weekend wakacji bawią się dorośli i dzieci, krośnianie i przyjezdni!"

ximpreza4512.jpg.pagespeed.ic.ZYc_wtU97X
POŻEGNANIE WAKACJI W RUDAWCE RYMANOWSKIEJ

"To największa na Podkarpaciu, cykliczna impreza plenerowa odbywająca się w ostatni weekend sierpnia, w naturalnym amfiteatrze w Rudawce Rymanowskiej.
To impreza, która co roku przyciąga wiele tysięcy osób. Warto wspomnieć, że jej lokalizacja jest też niepowtarzalna, bo tuż obok największej odkrywki fliszu karpackiego – Ściany Olza, a niedaleko stąd do Zalewu Sieniawskiego, czy przepięknego wodospadu w Wisłoczku, a kilka kilometrów dalej na turystów, a zimą na narciarzy czeka wyciąg narciarski Kiczera Ski w Puławach.."

MAGICZNY ZAKĄTEK

DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ ŻEBYŚ MIAŁ POCZUCIE DOBREGO WYBORU DESTYNACJI.