WRAŻENIA

ROWEROMANIA

Okolice naszego Ośrodka to przepiękne tereny zarówno dla Pasjonatów rowerowych jak i dla Osób korzystających tylko rekreacyjnie z rowerów.
W naszym ośrodku istnieje możliwość wypożyczenia rowerów tradycyjnych i elektrycznych.
Poniżej krótka prezentacja jednej z tras rowerowerowych w ujęciu kamery Pasjonatów z bikeshow.cc

Cennik

TRASY

Dla naszych Drogich Gości przygotowaliśmy poniżej krótki przewodnik po trasach rowerowych w okolicy naszego ośrodka. Zapraszamy!

(Proponowane poniżej trasy są tylko skromnym wycinkiem bogactwa naszego Regionu w tym zakresie. Pragniemy udostępnić Państwu ich jak najpełniejszą ofertę,  a to wymaga pracy i czasu … Będziemy je uaktualniać i udostępniać nowe!)

Trasy na rowery szosowe:

cerkiew_Paraskewy
GLAMPING - CERKIEW ŚW. PARASKEWY - RZEPNIK - GLAMPING

Na początek, krótka, rozgrzewająca 😉 trasa w pobliżu Glampingu. Do zwiedzenia dziedzictwo Zamieszańców, przedwojennych mieszkańców Pogórza Cerkiew św. Paraskewy w Rzepniku – dawna parafialna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1912 w Rzepniku. Ciekawostką jest hibernakulum dla nietoperzy. Następnie Rzepnik, na szczycie podjazdu widok na Suchą Górę. Później tylko z górki i jesteśmy w Glampingu

Całkowity dystans: 9813 m
Najwyższy punkt: 439 m
Download file: cerkiew_rzepnik.gpx

Tunel-schron w Stępinie
GLAMPING - REZRWAT HERBY - SCHRON - FRYSZTAK - GLAMPING

Trasa niezbyt wymagająca, w części wiedzie przez utwardzone żwirowe drogi leśne. Zaczynamy od Rezerwatu przyrody Herby. Później romantycznie przejeżdżamy w Jazowej drewnianą kładką nad Wisłokiem. Teraz już prosto do naszej głównej atrakcji Schronu Kolejowego w Stępinie. Tajemnicza budowla z zamierzchłej przeszłości, wystarczy powiedzieć, że to w nim, w sierpniu 1941 roku, spotkali się wódz III Rzeszy Adolf Hitler i włoski dyktator Benito Mussolini ... . Dalej mijamy urocze miasteczko Frysztak, gdzie w lecie można skorzystać z basenu. I ... pełni wrażeń wracamy do naszego Glampingu Pod Gwiazdami.

Całkowity dystans: 35565 m
Najwyższy punkt: 460 m
Download file: herby_schron_frysztak.gpx

odrzykon-ca2
GLAMPING - ZAMEK KAMIENIEC - PUNKT WIDOKOWY - PRZĄDKI - GLAMPING

Proponowana przez nas trasa to jedna z trudniejszych ale i najpiękniejszych tras szosowych w naszym Regionie. Całość trasy przebiega bocznymi drogami, w ogromnej większości o znakomitej nawierzchni i często przez las. Warto zobaczyć znajdujące się przy trasie: Zamek Kamieniec, Pijalnia Czekolady, Wininnica Widokowa, Punk Widokowy (przy dobrej pogodzie widać Tatry), Rezerwat Skalny Prządki, czynne szyby kopalniane ropy naftowej, cerkwie, dziedzictwo Zamieszańców, przedwojennych mieszkańców Pogórza.

Całkowity dystans: 48711 m
Najwyższy punkt: 553 m
Download file: zamek_widokowa_przadki.gpx

bolestraszyce
WSCHODNI SZLAK ROWEROWY GREEN VELO

Nieco dalej od nas ale jeśli nie rowerem 😉 to może samochodem - polecamy choćby Arboretum w Bolestraszycach , każdy znajdzie coś dla siebie.
Poniżej opis projektu: "Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry), którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Już samo poznanie każdego z nich z osobna stanowi niezwykłe doświadczenie, a poznanie ich wszystkich zdaje się być jak czytanie wspaniałej baśni."

Podkarpacka cześć szlaku GREEN_VELO

Całkowity dystans: 435235 m
Najwyższy punkt: 466 m
Download file: green-velo.gpx

Trasy na rowery MTB:

mtb1
TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO (tr.1)

Trasa udostępniona dzięki uprzejmości TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO, Dziękujemy!!

Całkowity dystans: 39868 m
Najwyższy punkt: 558 m
Download file: MTB_CZARNORZEKI_PLUS.gpx

mtb2
TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO (tr.2)

Trasa udostępniona dzięki uprzejmości TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO, Dziękujemy!

Całkowity dystans: 28189 m
Najwyższy punkt: 512 m
Download file: BUDY_WODOSPAD_23.gpx

mtb3
TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO (tr.3)

Trasa udostępniona dzięki uprzejmości TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO, Dziękujemy!!

Całkowity dystans: 27518 m
Najwyższy punkt: 483 m
Download file: ZAMEK_23.gpx

photo-1683111625788-1eb78f3f4c92
TEAM MTB: M&S SKI LO-STARK KROSNO (tr.3)

Trasa Odrzykoń-Rzepnik